Poor Man's Lasagna Recipe - 4 simple ingredients combine into an amazing dish perfect for a family meal!

Poor Man's Lasagna Recipe - 4 simple ingredients combine into an amazing dish perfect for a family meal!

pin 2.1k
heart 177
speech 2
46 Homemade Freezer Meals (For $95) This would work better if you use some sort of vaccum sealer...I personally use FoodSaver and slide close products

46 Homemade Freezer Meals (For $95) This would work better if you use some sort of vaccum sealer...I personally use FoodSaver and slide close products

pin 718
heart 67
speech 1
(WEEK 2) Feeding a family of 4 for just $48.90/WEEK! Amazing. Includes recipes, meals plans & shopping list. Cheap healthy meals! Yum!

(WEEK 2) Feeding a family of 4 for just $48.90/WEEK! Amazing. Includes recipes, meals plans & shopping list. Cheap healthy meals! Yum!

pin 4.3k
heart 611
speech 10
Slow Cooker Pepperoni Pizza Casserole - I can’t even believe how easy this is to make! And because I’m feeding 4 ravenous kids (including 2 teenage boys!) and 2 adults this summer, I’m all about easy meals that are quick, hands off, and work for more than just one meal. The gooey cheese and pepperoni make even the pick eaters happy – huge win! Everyone loves pizza!

Slow Cooker Pepperoni Pizza Casserole - I can’t even believe how easy this is to make! And because I’m feeding 4 ravenous kids (including 2 teenage boys!) and 2 adults this summer, I’m all about easy meals that are quick, hands off, and work for more than just one meal. The gooey cheese and pepperoni make even the pick eaters happy – huge win! Everyone loves pizza!

pin 421
heart 31
Check out this ALDI Meal Plan which allows you to make 7 dinners for a family of 4 for under $50!

Check out this ALDI Meal Plan which allows you to make 7 dinners for a family of 4 for under $50!

pin 89
heart 10
Chicken, Bean, and Cheese Burritos  takes only 4 ingredients and cost about $0.43 each.  And taste a heck of a lot better then the frozen ones in the store.

Chicken, Bean, and Cheese Burritos takes only 4 ingredients and cost about $0.43 each. And taste a heck of a lot better then the frozen ones in the store.

pin 3
Blog post at Fun Cheap or Free :   Baby Daivy has ARRIVED! If you follow me on Instagram, you know that I had lots of prep to do before she came (as explained in this pic[..]

Blog post at Fun Cheap or Free : Baby Daivy has ARRIVED! If you follow me on Instagram, you know that I had lots of prep to do before she came (as explained in this pic[..]

pin 677
heart 63
speech 1
Pinterest • The world’s catalogue of ideas
Search