Pinterest • The world’s catalogue of ideas

HEIAN NIDAN – cesta míru – Tato kata byla původně první, tedy Pinan Shodan. Všechny kata Pinan vytvořil mistr Yasutsune Itosu, učitel Gichina Funakoshiho, když se karate zavádělo na okinawských školách jako tělocvik. Pinan kata jsou složeny ze základních principů kata Bassai (Passai) a Kanku (Kushanku).

265
33

HEIAN SHODAN – cesta míru – Starý název Heian kata byl Pinan a tato kata byla původně až druhá jmenovala se tedy Pinan Nidan. Heian znamená v japonštině mírumilovný nebo je to také název období v dějinách Japonska. Změnu pořadí a názvů všech kata provedl Gichin Funakoshi, aby byly srozumitelnější pro Japonce. Tyto kata pochází z linie shorin. Zpravidla je to první kata, kterou se učí začátečníci. Obsahuje základní kryty, údery a přemisťování do všech směrů.

167
15

One of my favorites.

211
37

Shorin Ryu Kata Diagrams | Shotokan Karate Katas this is the one I'm at. I love this kata!!!<<< update! I'm a second green belt :3 heian gondan now!

185
30

Tokyo (東京都)

SHOTOKAN....PARTAGE DE MAHIR OZKAN ON FACEBOOK....

252
34
Poster Basis-Kata Shotokan: Heian shodan, Heian nidan, Heian sandan, Heian…

Poster Basis-Kata Shotokan: Heian shodan, Heian nidan, Heian sandan, Heian…

30
3

Heian Godan. Shotokan Karate. Hirozaku Kanazawa. By working through this series (in order: Shodan, Nidan, Sandan, Yondan, Godan (except in Wado Ryu Karate, where Shodan and Nidan are reversed)) the practitioner learns all the basic stances and techniques before moving on to more advanced kata.

56
10

Karate Facts

44
5

Shotokan Karate Black Belt Kata Bassai Dai with 53 moves. A combination of the base kata.

90
15
4

Gichin Funakoshis Twenty Percepts Translation

370
52
2