Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Bir Alanda, Bir Tane and more!

Milimetrenin binde biri boyutundaki alanda 12 ila 50 arasında hücre barındıran çok yoğun bir alan fovea. İnsanda bir tane varken kuşlarda özellikle yırtıcı kuşlarda iki tane var. İki foveası olan 2 çift gözle mükemmel derecede görüş açısına ve uzaklığına sahipler. Çok küçük dar bir alanda mükemmel bir megapiksel sayısına ulaşırlar.

Milyonlarca yılda oluştuğu tahmin edilen Çin'deki bu kumtaşı şekilleri o kadar enteresan ki, sanki devasa bir el bu alanda ebru sanatı çalışması yapmış hissi uyandırıyor. 2011 yılında bir ulusal parka dönüştürülen Zhangye Danxia, Çin turizminin en gözde yerlerinden biri.

Sokaklarda PKK var adamlar Molotofla insan öldürmeye yelteniyorlar. Avrupa’dan çıkan sesler “özgürlüğe dokunmayın sokakta büyük protesto etsinler” şeklinde olmuştur. Protesto farklı bir şeydir. Terör örgütünün sokakta terör yapması, adam öldürmesi farklı bir şeydir.

Kuranda bir çok ayette yaratılışın aniden olduğunu bildirmekle birlikte bize "bakın" diyor, "inceleyin" diyor. Paleontolojik bulgulara bakıyoruz, biyolojik bulgulara bakıyoruz, fosil kayıtlarına bakıyoruz her canlının kendisine ait mükemmel fosil kaydının olduğunu ve asla milyonlarca yılda gelişmediğini görüyoruz. .

Çiçekler Allah'ın en güzel yaratma sanatıdır. İnsanlar bir manzarada bir fotoğrafta her zaman çiçeklerin büyüleyici güzelliklerini görmek ister…

Okaliptüs ağacı dünyanın en çok su tüketen ağaçlarından bir tanesi. Bu ağaç diğer bitkilere nazaran çok fazla su tükettiğinden dolayı özellikle bataklık kurutmak istenen bölgeler de yoğun ekimleri yapılır. http://www.a9.com.tr/…/Bilim-Yolunda/Bilim-Yolunda---2---Bi…

DNA 4 harften oluşan ve canlıların bütün vücut fizyolojisini tüm hayatının her kademesine tek tek belirleyen, oradaki bütün işlevleri yerine getiren proteinleri yani nano motorları şifreleyen çok özel bir dizilimdir.

Bilim kesinlikle bize Allah'ın varlığını anlatıyor. Ve dinin bilimle iç içe olduğunu biz çok iyi bir şekilde anlamış olduk. Yani bilim bize Allah'ın varlığını daha çok delille sunuyor, daha ayrıntılı delille sunuyor. Kuranda zerreye işaret ediyor, atom altı dünyaya işaret ediyor, kuantuma işaret ediyor. Nitekim bilimde bize kuantumun ne olduğunu gösteriyor. Ve biz Kuranın tecellilerini etrafımızda, dünyada, uzayda her yerde görüyoruz.

Suriye’deki Kürt halkı, Irak’takilerin aksine, proletarya diktatörlüğü kurmayı hedefleyen Leninist bir terör örgütünün kontrolü altındadır ve ciddi şekilde baskı görmektedir.

Yanal çizgi bir balığın hemen hemen her şeyi. Yanal çizgi sadece balıklara özgü bir yapı diyebiliriz. Suyun altında en ufak titreşimleri dahi hissedebilirler bu yanal çizgi sayesinde. Çok küçük basınç değişiklerini de bu organla anlıyorlar. Basınç farklılığı, küçük titreşimler, sıcaklık soğukluk farklılıklarını bile farkedebiliyorlar. Bu sayede suyun altında bir nevi iletişim kurabiliyorlar.