Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Bir Alanda, Bir Tane and more!

Milimetrenin binde biri boyutundaki alanda 12 ila 50 arasında hücre barındıran çok yoğun bir alan fovea. İnsanda bir tane varken kuşlarda özellikle yırtıcı kuşlarda iki tane var. İki foveası olan 2 çift gözle mükemmel derecede görüş açısına ve uzaklığına sahipler. Çok küçük dar bir alanda mükemmel bir megapiksel sayısına ulaşırlar.

Bir kaç tane fosilleşme ortamı vardır. Deniz bölgeleri, buzullar, çöl ortamları, bataklık ortamları ve kül ve çamur ortamları fosilleşme bölgeleridir.

Protein oluşmadan önce zaten 50 tane proteinin var olması gerekiyor. Bir protein olmadan önce onlarca hatta bugünkü rakam, 4950 adet proteindir 4950 adet protein sadece bir proteinin var olması için zaten olması gerekiyorsa, o halde biz tek bir proteinin doğada tesadüfen oluşabilmesine inanamayız. Ancak her şeye kudreti yeten, gücü yeten sonsuz ilim sahibi Allah canlının her bir parçasını eksiksiz biçimde BİR ANDA yaratmıştır. O şekilde hayat devam etmiştir.

Kainatta 114 tane element vardır. Yaşayan bir canlıda da bu cansız elementler bir sistem halinde çok güzel uyumlu bir biçimde hareket eder.Hayatı yanlızca Allah sağlar. Allah cansız elementlere hükmeder, ve onlar can bulur, canlı sistemlerde mükemmel bir uyumla hareket eder.