Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Targach 2, 2 0 and more!

Na Targach 2.0 nasza zasada była prezentowana jako pierwsza. Najpierw chłopcy mówili o bezpiecznym zachowaniu w sieci, a następnie odtwarzali krótki film związany z tą zasadą. Kuba mówił o tym, że należy uważać na każdego, kto internetową znajomość z dziećmi chce zachować w tajemnicy, kto daje im prezenty, albo namawia do spotkania, że zawsze należy poinformować o tym dorosłych.

1

Same targi były dla nas czymś nowym, gdyż wcześniej nie spotkałyśmy się z takim sposobem omawiania naszego kodeksu, jednak bardzo nam się spodobały. Dzięki rewelacyjnemu sprzętowi, który posiada nasza szkoła targi przebiegły szybko i bez żadnych przeszkód. Towarzyszyły nam przeróżne emocje: podekscytowanie i strach, że nie zdążymy zrobić prezentacji na czas, ale także duma, kiedy wszystko się udało.

Za kilka dni w naszej szkole odbędą się Targi TIK. Trwają wielkie przygotowania do tego wyjątkowego dnia. Dziś „Żabki” zapoznały się z Kodeksem 2.0.

W naszej szkole po raz pierwszy odbyły się Targi 2.0. Już z samego rana mnie i Kubę zawołała pani Chwastek, ponieważ musieliśmy sprawdzić nasz sprzęt, połączyć się z internetem i zalogować na Bloggera. Oficjalne otwarcie Targów miało miejsce na czwartej lekcji. Głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Bawolska, która przez radiowęzeł przedstawiła najważniejsze cele Targów 2.0. Potem poszczególne klasy zaczęły odwiedzać stanowiska w salach, by już dokładnie zapoznać się z naszym projektem.

Stoisk na Targach 2.0 było wiele i wybrać, co było najważniejsze jest trudno. Jednak zdecydowałyśmy, że najważniejszym dla nas była realizacja punktu Kodeksu 2.0, które często wykorzystujemy w pracy na lekcji i w domu korzystając z Internetu: 1.Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. 2. Nie kradnij i nie daj się okraść. Aby uzmysłowić uczniom problem d uczniowie klasy 1b pod opieką pani Ł.Srogi przygotowali stoisko pt. „Szanujemy Prawa Autorskie”.

Nie dawno w naszej szkole odbyły się Targi 2.0. Angelika opisała już wcześniej nasze stoisko w artykule Targi 2.0. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Dlatego postanowiłam opisać stoiska jakie były na Targach! Uczniowie stworzyli 11 grup i każda z nich wybrała sobie po jednym punkcie z naszego Kodeksu 2.0 , a punktów w kodeksie jest 7.

Jedno z trudniejszych zadań, z którym mierzą się trzecioklasiści, to przestrzeganie punktu 6 naszego Kodeksu 2.0 tj. „Korzystając z materiałów w sieci, pamiętamy, że są czyjąś własnością i powinniśmy podać autora oraz źródło”. Po zapoznaniu z treścią artykułu Kopiowanie poza Wikipedię uznałam, że najlepszą formą przekazu informacji na temat Creative Commons będą praktyczne ćwiczenia. To jedyny sposób, by uczniowie edukacji wczesnoszkolnej zrozumieli treść artykułu.

1
1

Nauczyciele i uczniowie korzystają z e-dziennika i platformy edukacyjnej Fronter. Tak brzmi jeden z punktów naszego kodeksu 2.0., który dość szczegółowo realizowaliśmy podczas godziny wychowawczej 2 c. Widzieliśmy ewidentną potrzebę połączenia naszego kodeksowego drogowskazu wraz z Prawami Autorskimi.

1

Dzisiaj w naszej szkole podczas przerw mogliśmy zobaczyć co należy robić, żeby dbać o swoje zdrowie i wygląd. To jedyny dzień, kiedy podczas lekcji możemy mieć makijaż, wymalowane paznokcie, niecodzienne fryzury i stroje, a nawet szpilki:). Kiedy weszliśmy rano przed lekcjami na hol nie mogliśmy uwierzyć własnym oczom. Tu recepcja, tam poczekalnia, dalej salon kosmetyczny, fryzjerski, sprzęt sportowy, zdrowa żywność.

1