Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Targach 2, 2 0 and more!

Na Targach 2.0 nasza zasada była prezentowana jako pierwsza. Najpierw chłopcy mówili o bezpiecznym zachowaniu w sieci, a następnie odtwarzali krótki film związany z tą zasadą. Kuba mówił o tym, że należy uważać na każdego, kto internetową znajomość z dziećmi chce zachować w tajemnicy, kto daje im prezenty, albo namawia do spotkania, że zawsze należy poinformować o tym dorosłych.

Nie dawno w naszej szkole odbyły się Targi 2.0. Angelika opisała już wcześniej nasze stoisko w artykule Targi 2.0. Było to dla mnie niesamowite przeżycie. Dlatego postanowiłam opisać stoiska jakie były na Targach! Uczniowie stworzyli 11 grup i każda z nich wybrała sobie po jednym punkcie z naszego Kodeksu 2.0 , a punktów w kodeksie jest 7.

Stoisk na Targach 2.0 było wiele i wybrać, co było najważniejsze jest trudno. Jednak zdecydowałyśmy, że najważniejszym dla nas była realizacja punktu Kodeksu 2.0, które często wykorzystujemy w pracy na lekcji i w domu korzystając z Internetu: 1.Z informacji korzystaj samodzielnie i krytycznie. 2. Nie kradnij i nie daj się okraść. Aby uzmysłowić uczniom problem d uczniowie klasy 1b pod opieką pani Ł.Srogi przygotowali stoisko pt. „Szanujemy Prawa Autorskie”.

Hej…ja także brałam udział w targach 2.0 ,występowaliśmy aż 3 razy. Potem byłam wykończona, ale zadowolona. Mam nadzieję ,że wszystkim się podobało=). Targi miały postać konferencji. Wszystkie prezentacje były bardzo profesjonalne. Dowiedzieliśmy się sporo o bezpieczeństwie – to przygotowały dzieci z I klasy i uczniowie z klasy V.

9 stycznia na odbyły się prace nad Kodeksem 2.0, który pierwszy raz zaprezentowaliśmy na Targach w grudniu. Razem z nauczycielkami biorącymi udział w programie oraz panią, która to koordynuje zabraliśmy się do pracy podczas naszych lekcji. Każda z klas 4-6 podzieliła się na grupy, otrzymała pierwszą wersję Kodeksu, dodatkowe propozycje oraz kartki, na których każdy uczeń lub cała grupa mogła dopisać jeszcze swoje propozycje. Dyskusja w grupach była czasem gorąca.

Na Targi 2.0 moja grupa opracowała zasadę komputery pod ręką. Uczniowie zdecydowali się zająć problemem dostępu do sieci. Mamy w szkole wi-fi, ale nie obejmuje ono całego obszaru szkoły. Jest dużo komputerów, ale są sale bez komputera. Między innymi nie było ich w szkolnej bibliotece. Mamy tu 12 stanowisk pod komputery, ale żadnego urządzenia.

Dzisiaj skończyłem prezentację pod tytułem „Z komputerem bezpiecznie i zdrowo”, za jej pomocą będę uczył pierwszaków na Targach 2.0 jak korzystać z komputera.

Klasa III zaprezentowała na „Targach 2.o” trzy zabawne scenki. W pierwszej z nich córka uczyła Mamę korzystać z Internetu, razem sprawdzały rozkład pociągów i robiły zakupy, w drugiej Babcia odkrywała za sprawą wnuczki zalety skype’a, a w trzeciej dziadek dowiadywał się jak używać telefonu komórkowego. Dodatkowo dzieci z pomocą blogerki Oli i wychowawczyni wykonały do nich w programie Word tak zwane fotosfory, czyli historyjki składające się ze zdjęć i komiksowych dymków.

Dzisiaj chciałbym napisać na blogu o targach 2.0. Pewnie niektórzy zastanawiają się jak mogliśmy zrobić targi mimo, że nie chodzimy do szkoły. Wszystko zaczęło się od tego, że chcieliśmy brać udział w targach 2.0. Na początku targi miały być w świetlicy wiejskiej. Gdy przygotowywaliśmy materiały, nastąpiła zmiana. Tagi przeprowadziliśmy w zerówce.

Na Targach 2.0 przedstawiliśmy naszym kolegom i koleżankom ze szkoły film pt.”PAPLA”. Obejrzyjcie go, a potem odpowiedzcie na pytania z quizu :-) Miłej zabawy!!! :-)