Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Iskender Pala, Books Movies and more!

BÜLBÜLÜN KIRK ŞARKISI YAZAR:İSKENDER PALA TARİH:Ocak 2015 İstanbul basımı...Peygamber Efendimizin hayat hikayesini anlatan bir kitap..Selamlar ki, şeker dudaklıların vuslatı gibi içtendir, elbette onadır. Hasretler ki, âşıkların avazı kadar yanıktır, elbette onadır. Övgüler ki, özlem sözlerince füzûn ve arzular ki sevgililerin saçları misali uzun, ona, hep ona, hep onadır. O ki güldür, o ki sevgilidir, bütün mecburiyetler onadır. :)

SEN ANCAK SEVDİĞİNSİN YAZAR:SERDAR ÖZKAN TARİH:Temmuz 2015 İstanbul basımı...Ancak Hayatınız Olacak İnsana Emanet Edebilirsiniz, Hayatınızın Kitabını… Fransız Rivierası'nda ruh eşiylakarşılaşan genç bir yazar… Eline Nice garında ruhuna dokunan bir kitap tutuşturulan bir genç kadın… Birlikte geçirilen 41 saniye. Birbirini görmeden, tanımadan seven iki kalbin sıra dışı öyküsü… "Serdar Özkan ismi şimdiden Paulo Coelho, Richard Bach ve hatta Antoine de Saint-Exupery ile birlikte anılıyor."

TEK DOKTOR YAZAR:BRENDAN REİLLY TARİH:Eylül 2015 İstanbul basımı...Dr. Reilly’nin hastaları ve yakınları ciddi tehlikeler atlatır, yürek parçalayan kararlarla boğuşur ve tıbbın iyileştirme gücünün sınırlarıyla yüzleşirken Tek Doktor parçalara ayrılmış, insani yönünü yitirmiş, ticaret odaklı ve gerçek ilginin zor bulunduğu sağlık hizmeti sistemini bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.Gerçekleri doktorun ağzından dinliyoruz...

MENDERES IRMAĞIN GÖLGESİ YAZAR:PRF.DR.ÜSTÜN DÖKMEN TARİH:Eylül 2015 İstanbul basımı...Günümüzün önemli sorunlarından biri de bir toplulukta suçlanmak, dışlanmak, canından bezdirilmektir. Bir insanın ya da bir nesnenin ne zaman, kimin tarafından, neyle suçlanacağını, bezdiriye (mobinge) uğrayacağını kestirmek güçtür. Görünür ya da gizli tanıklar, aile içinde veya işyerinde kişiyi akla gelmedik şeylerle, örneğin bir ırmağın gölgesini çalmakla suçlayabilirler.Üstün Dökmen mükemmel :)..

SEVGİLİMDEN SON MEKTUP YAZAR:JOJO MOYES TARİH:Ekim 2013 İstanbul basımı...En azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var. Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...güzel bir kitap...

İKRA YAZAR:SANEM ŞAH TARİH:Agustos 2013 Ankara basımı...Kuşatma altındasın! Kaldır ellerini semaya! Teslim ol! Bırak gel kimliğine iliklenmiş konuşlandırmaları. Sıfatsız, soluksuz gel! Sağa sola sapmadan, dümdüz gel. O taraftan, bu taraftan değil, başını göğe vura vura gel! Vur!Vur şakağında! As bacağından! Sür şeytanı darağacına! Vur ki, asaya bölünmüş denizlerin sızısı dinsin. Vur ki, çarmıha gerilmiş bedenler dirilsin. Vur ki, şah damarın şahadeti inletsin.Vur sevgili.Vur deli damarıma

CENGİZ HAN Yazar:Mehmet s. Fethi Tarih:Mart 2014 Ankara Basımı.. Bütün Avrupa’nın barbar dediği bir hükümdar vardı: Cengiz Han. Pek açıktır ki ona Avrupalıların barbar demesi, bütün Avrupa’yı yenmesindendir. Eğer Avrupa Cengiz’i yenseydi bu zaferle iftihar edilecekti ve ondan kuvvetli bir insan ve şanlı bir mağlup olarak bahsedilecekti! Yenilmek acısı Avrupa’yı hala kin içinde tutuyor. O, öyle bir hükümdardı ki, dünya tarihinin bitişik sınırlara sahip en büyük imparatorluğunu kurmuştu.vs.

HZ. ÖMER YAZAR:AHMET NECİP TARİH:2012 BASIM:BALIKESİR Tarihin yetiştirdiği büyük insanlardan biri de Hz. Ömer dir.Hz.Peygamberin bağlılarından biri olarak,halifeliği de göz önünde bulundurulursa İslam tarhindeki yeri daha iyi anlaşılabilir.Sert ve mert duruşu ile bulunduğu ortamda kendini belli eden karizmatik liderliğinin yanında Hz.Ömer aynı zamanda dini metinleri yorumlarken bir çok sahabiden de ayrılır.Aynı zamanda O,bir yenilikçidir.Daha ne denebilir ki kesinlikle okuyun derim :)

KİTAP HIRSIZI/THE BOOK THİEF YAZAR:MARKUS ZUSAK TARİH:2014 İstanbul basımı... 2.Dünya Savaşı Almanya'sında yaşayan küçük bir kız çocuğu Liesel Meminger'in uzun süre hafızalardan silinmeyecek ilginç hikayesi...(arka kapak)