Pinterest • The world’s catalogue of ideas

Explore Exotic Fruits Fruit, Fruits Fruit Trees and more!

Yılan Meyvesi (Snake Fruit) Yılan meyvesi dış görünümünden dolayı bu ismi almıştır. Meyve, palmiye ağacının bir türünde salkım şeklinde yetişir. Elmayı andıran tatlı ve hafif asidik bir lezzeti vardır. Taze şekilde ya da tatlı hamur işlerinin içine katılarak yenebilir. Malezya ormanlarında yetişen Yılan Meyvesi, aynı ormanda yaşayan maymunların favori besinidir. Yılan Meyvesi‘nin en ilgi çekici özelliği ise %13,5 alkol oranına sahip olmasıdır. Bu oran üzüm şarabında %13′tür.

Durian Kötü kokusuyla, dünyanın en çok kokan meyvesi olarak bilinen Durian, 3 kilograma kadar büyüyebiliyor. Meyvenin dış kabuğundaki boynuzu andıran küçük çıkıntılar ilk bakışta dikkat çekiyor. Damak tadınıza göre bu meyvenin hastası olmanız ya da tenezzül etmemeniz mümkün.

Passionfruit, South America & Australia

Kamkat Meyvesi Tam Bir Şifa Deposu

Her derde deva: KayısıGırtlak iltihabına ve astıma iyi gelir.Astımda balgam söktürücü özelliğe sahiptir.

Alıç Bitkisi: Gülgiller familyasında yer alan, Ekşi Muşmula olarak da bilinen bir bitkidir. Kırlarda yabani olarak yetişen bir ağaçtır. Meyveleri küçük muşmulaya benzer ve kırmızı- sarı renklidir. Tadı mayhoştur. Tıp alanında meyvesi kullanılır.

Surprising Health Benefits of Dates http://www.yourbeautycraze.com/2014/11/surprising-health-benefits-dates.html

Eşinizin doğum günü yaklaşıyor ve siz de evde pasta yapmaya karar verdiniz. Meyveli pasta yapacaksanız, meyvelerin dayanıklı olması için toz şekere bulamayı unutmayın!